Förtroendevalda i Älvdalens kommun

Madelene Persson (C)

Uppdrag (4 st)

OrganisationUppdragPeriod
Barn- och utbildningsutskottet Ledamot 2018-11-01 - 2022-10-31
Gemensam gymnasienämnd för Mora, Orsa och Älvdalen Ersättare 2019-01-01 - 2022-12-31
Kommunfullmäktige Ersättare 2019-06-12 - 2022-10-14
Kommunstyrelsen Ersättare 2018-11-06 - 2022-11-08