Förtroendevalda i Älvdalens kommun

Edita Pinxter (C)

Uppdrag (6 st)

OrganisationUppdragPeriod
Dalabanan ekonomisk förening Ersättare 2019-01-01 - 2022-12-31
Kommunfullmäktige Förste vice ordförande 2018-10-15 - 2022-10-14
Myndighetsnämnd Vice ordförande 2019-04-01 - 2022-10-31
Samverkansråd för pensionärer och funktionsnedsatta Ersättare 2018-11-01 - 2022-08-31
Valnämnd Ersättare 2019-01-01 - 2022-12-31
Älvdalens utbildningscentrum AB Ledamot 2019-06-01 - 2023-05-31